Corax styrelse

 

Post: Namn: Mail:
Ordförande Abdirizak Yusuf ordforande@sektionencorax.se
Vice ordförande med KS-ansvar Lisbeth Estrada Perez vice@sektionencorax.se
Vice ordförande med kårsektionsansvar Clara Albertsson vicekarsektionen@sektionencorax.se
Ekonomiansvarig Lina Jonsson ekonomiansvarig@sektionencorax.se
Utbildningsbevakare Gustav Widén utbildningsbevakare@sektionencorax.se
Sekreterare – skyddsombud Hanna Swingborg sekreterare@sektionencorax.se
Näringslivsansvarig Hannes Danielsson naringslivsansvarig@sektionencorax.se
Studiesocialt ansvarig Jacob Einarsson studiesocialt@sektionencorax.se
Informationsansvarig Lukas Bergqvist information@sektionencorax.se
Ledamot Lisa Alm ledamot@sektionencorax.se
Introduktionsansvarig Otto Hietanen introduktionsansvarig@sektionencorax.se
Introduktionsansvarig Signe Axols introduktionsansvarig@sektionencorax.se